Naujienos

Paremkite bendruomenę

Kviečiame paskirti 1,2% jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio Puodžių kaimo bendruomenei. Jūsų paramą panaudojame prisidėdami prie įgyvendinamų projektų ir kultūrinių veiklų.

Paramos gavėjo kodas: 184844928                                                  Popierinę paramos formą galite užpildyti bibliotekoje.

AČIŪ Jums!

Ekspedicija Puodžių bibliotekoje

        Spalio 7 dieną Puodžių bibliotekoje svečiavosi tarminę ir kraštotyrinę medžiagą renkantys ekspedicijos dalyviai iš Alytaus kraštotyros muziejaus ir Lietuvių kalbos instituto (ekspedicijos vadovė dr. Asta Leskauskaitė). Ekspedicija vykdoma pagal projektą „Kalbinių variantų funkcionavimas dabartinėse pietų aukštaičių šnektose“. Bibliotekoje svečiai susitiko su Puodžių etnografinio ansamblio moterimis, įrašė ir nufilmavo jų atliekamas senovines dainas ir pasakojimus. Taip pat aplankė keletą Puodžių kaimo sodybų. Buvo šiltai sutikti buvusios bibliotekininkės Elenos Čenkienės, Zosės Tarailienės ir Marytės Galčiuvienės namuose, kur taip pat klausėsi ir įrašinėjo prisiminimus, pasakojimus, posakius šio krašto dzūkų tarme, domėjosi jų rankdarbiais.

       Baigiantis dienai, kai visi vėl susirinko į biblioteką švytinčiais veidais, bylojančiais, kad ekspedicijos diena pavyko, iš vadovės gavome patarimą. Metai bėga, vyresnių žmonių lieka vis mažiau, prisiminimai blanksta, todėl viską reikia užrašinėti-žmonių pavardes nuotraukose, senų dainų tekstus, kas jas dainavo, iš kur „atsineštos“ ir t.t. Naudingas ir šiltas susitikimas, palikęs daug įspūdžių visiems ir bendra nuotrauka prisiminimui.

Puodžių bibliotekos bibliotekininkė Veronika Tiškevičienė

Veronika T. 2020

"Floristų suvažiavimas"

Spalio 2 dieną, Prie Puodžių bibliotekos vyko „Floristų suvažiavimas”. Tai dar vienas įrodymas, kokie meniški, išradingi žmonės gyvena mūsų kaime. Ačiū Astai Bujienei už idėjas, o visiems buvusiems kartu už jų įgyvendinimą.

Veronika T. 2020
Veronika T. 2020
Veronika T. 2020

Skelbimų lenta

Valstybės biudžeto lėšų naudojimo projektui įgyvendinti pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020m.veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonę,,Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse” Puodžių k.bendruomenė parašiusi projektą ,,Lauko skelbimų lentos gaminimas ir pastatymas” gavo finansavimą ir kaimelio centre pastatė ąžuolinę tvirtą skelbimų lentą.
Ją pagaminti sutiko Andrius Kaziukonis.
Dėkojame.
Vaidilė S. 2020
Veronika T. 2020
Veronika T. 2020

Kurkime vienybės tiltus

Tęsdami tradicijas liepos 6d. kaimo bendruomenė ir jos svečiai susirinko giedoti tautiškos giesmės, kurią lydėjo ir gražios liaudiškos dainos. Susirinkusieji buvo vaišinami pyragais ir gira.


2020 liepa
Giedrė A. 2020

Kviečiame paremti bendruomenę

Maoniai kviečiame Jus, Jūsų artimuosius, gimines ir draugus tapti Puodžių kaimo bendruomenės (kodas 184844928) rėmėju ir skirti iki 1,2% sumokėto gyentojų pajamų mokesčio. Ačiū!

Giedrė A. 2020

Suremontuota Liepų gatvė

.

.

Julija M.2020